GENERÁTOR DYMU SMOKAI® MAGNUM + OHREV DO UDIARNE

Smokai 3L akumulacna platna gosmoke
€338 –30 %

Sada generátora dymu SMOKAI® MAGNUM / 3 LITRE a akumulačnej platne GOSMOKE pre domáce udiarne. 

Môžeme doručiť do:
17.7.2024 17.7.2024 17.7.2024 Zvoľte variant
€338 –30 % €236
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant

GENERÁTOR STUDENÉHO DYMU SMOKAI

Vlastnosti

GENERÁTOR DYMU SMOKAI® MAGNUM / 3 LITRE je vyrobený z precíznych komponentov nehrdzavejúcej ocele s označením 304, s vyleptaným logom a vekom z tvrdého dreva. Súčasťou generátora SMOKAI® MAGNUM 3 LITRE je kvalitné vzduchové čerpadlo od samotného výrobcu a silikónové hadičky. Generátor dymu je veľmi ľahko rozoberateľný vďaka patentovanému systému Smokai-Modular-System™.

Generátor dymu je patentovaný spoločnosťou Smokai na Novom Zélande pred viac oko 10 rokmi a je celosvetovo uznávaný.

Zdravotná nezávadnosť výrobku

SMOKAI® MAGNUM  je vyrobený z materiálov určených na styk s potravinami, pretože výrobcovi záleží na špičkovej kvalite a zdravotnej nezávadnosti výrobku. Nerezová oceľ s označením 304, ktorá je hlavnou časťou výrobku, je používaná v potravinárstve, zdravotníctve a všade tam, kde sú vysoké požiadavky na zdravotnú nezávadnosť. Silikónová hadička na prívod vzduchu do ohniska generátora spĺňa taktiež kritéria zdravotnej nezávadnosti. Preto výrobky Smokai môžete bez obáv používať v domácom aj profesionálnom prostredí.

Použitie

SMOKAI® MAGNUM  je ideálny pre malé aj veľké udiarne a dokáže produkovať dym pri použití štiepky od 4 až do 12 hodín, v závislosti od nastavenia vzduchového čerpadla, priemeru drevnej štiepky, odrody dreva a klimatických podmienok. Pri použití peliet môže byť doba údenia maximálne 24 hodín, ale len v prípade ideálnych klimatických podmienok.

Odporúčané palivo

Odporúčaná veľkosť štiepky do generátora dymu SMOKAI® MAGNUM je 2-10 mm alebo pelety s priemerom do 6 mm. Štiepka musí byť suchá, môže obsahovať maximálne 20% vlhkosti.

Do generátora dymu nie sú vhodné piliny, hobliny a vlhká štiepka, pretože pri použití týchto palív dochádza ku zastaveniu posunu paliva vo valci generátora dymu a následnému uhaseniu v ohnisku.

Obsah balenia generátora dymu Smokai® s objemom 3 litre

 • veko z tvrdého dreva
 • vzduchové čerpadlo
 • silikónová hadička
 • konštrukcia z hygienickej nehrdzavejúcej ocele 304
 • používateľská príručka

Rozmery generátora SMOKAI MAGNUM 3 LITRE

 


OHREV DO UDIARNE GOSMOKE – SADA NA VÝROBU

VLASTNOSTI ČASTÍ SADY

Akumulačný ohrev do udiarne, ktorý využíva princíp postupného uvoľňovania tepla. Jednoduchý, praktický a spoľahlivý. Ohrev akumulačnej platne, ktorá sa skladá z dvoch častí, zabezpečuje odporový drôt od poprednej svetovej značky KANTHAL.  Ich vykurovacie drôty sú na špičkovej úrovni, preto sme do jadra akumulačnej platne osadili odporový drôt tejto značky. Odolnosť drôtu do 1350 ºC spolu so žiaruvzdorným betónom, z ktorého sú odliate platne, tvoria vysoko odolný produkt.

PRINCÍP OHREVU A MOŽNOSTI NAPOJENIA

Akumulačná platňa, ohrev do udiarne, sa pri prevádzke dokáže nahriať  na teplotu cez 300 ºC.  V kombinácii s termostatom, ktorý ovláda teplotu v udiarni bez problémov ohreje vzduch a materiály v udiarni na požadovanú teplotu. Vzduch a materiály, vrátane potravín v komore udiarne, ohrieva akumulačná platňa, nie samotný odporový drôt. Odporový drôt slúži na ohrev platne zo žiaruvzdorného materiálu, ktorý je odolný 1350ºC. Touto metódou sa dosahuje stabilná a hlavne úsporná prevádzka.

Výkon odporového drôtu, ktorý ohrieva platňu, je voliteľný v rozsahu 1500W až 2500W. Odporúčame výkon 2500W, a to kvôli rýchlejšiemu nábehu tepla. Výkon 1500W alebo 2000W je vhodný tam, kde je možnosť maximálneho prúdového zaťaženia 10A. Malou nevýhodou je dlhší nábeh tepla.

Výber výkonu záleží aj od veľkosti a konštrukcie udiarne. Podľa veľkosti udiarne je možné navrhnúť jednu alebo viac akumulačných platní. Do štandardnej domácej udiarne s veľkosťou od 0,5 do 1 m³ je vhodná jedna akumulačná platňa, ale pri väčších udiarňach ako 1 m³ je vhodnejšie inštalovať napríklad dve platne s výkonom 1500W, čím sa dosiahne výkon 3000W pri maximálnom prúdovom zaťažení 16A. Hlavnou výhodou v tomto prípade je dodanie dvojnásobného objemu tepla, aj keď výkon je len 3000W.

Dôležité upozornenie.

Ohrev do udiarne je kombináciou kachliarskeho výrobku a elektrického odporového drôtu. Preto pri napojení odporového drôtu na elektrickú sieť dbajte na to, aby napojenie vykonala znalá osoba s vyššou kvalifikáciou (osoba so zodpovedajúcim elektrotechnickým vzdelaním a požadovanou odbornou praxou, ktorá umožní vyhnúť sa nebezpečenstvu, ktoré môže vytvárať elektrina. Musí mať odbornú spôsobilosť § 22, § 23 alebo § 24 podľa vyhl. MPSVaR SR č. 508/2009 Z.z.)

INFORMÁCIE O SADE

Akumulačná platňa

 • Číslo položky : 1005
 • Hmotnosť v kg : 18,0
 • Materiál : žiaruvzdorný betón
 • Rozmery : 36 x 36 x 6 cm

Odporový drôt

 • Kanthal
 • Varianty 1500W, 2000W, 2500W

Napájacie svorky

 • Keramické

Ak plánujete stavbu domácej udiarne, prípadne rekonštrukciu z klasickej na elektrickú a potrebujete bližšie informácie, tak nás môžete kontaktovať. Radi vám pomôžeme s technickým riešením a výberom správneho výkonu. 

Kód Kód: 1003/1005/1500 1003/1005/2000 1003/1005/2500 Zvoľte variant
Meno značky: GOSMOKE
Kategória: PRÍSLUŠENSTVO PRE UDIARNE
Späť do obchodu